دوشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۵
آيت الله علم الهدي:
هدف دانشگاه امام صادق(ع) نیروسازی برای نظام و انقلاب است

آیت الله علم‌الهدی که سالهای متمادی معاون آموزشی دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام نیز بوده‌ است، پیرامون هدف تأسیس دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام افزود: «هدف دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام نیروسازی برای نظام و انقلاب است. شما هم ببینید آیا این هدف با اهداف شما تناسب دارد یا نه؟

آیت الله علم‌الهدی امام جمعه محترم شهر مشهد روز یکشنبه هفدهم شهریور ماه با حضور در مسجد دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام، برای دانشجویان و اساتید دانشگاه سخنرانی کردند.

امام جمعه شهر مشهد ضمن تبریک دهه کرامت، حرکت حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها از مدینه به سمت ایران را بیانگر عشق و علاقه ایشان به امام رضاعلیه‌السلام و و لایت دانست.

وی دلایل تأسیس دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام و نقش و اهمیت حضرت آیت الله مهدوی‌کنی در این دانشگاه را یاد‌آور شده و در ادامه خطاب به ورودی‌های جدید دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام گفت: «دو نکته را مدّ نظر بگیرید: ۱٫ آغاز دوره دانشجویی یک نقطه عطف در زندگی می‌باشد و باید در دانشگاه زندگی جدید خود را همراه با هدفی متعالی آغاز کنید. ۲٫ دانشگاه و رشته دانشگاهی ابزاری برای نیل به هدف است که مشخص کردن این هدف، بسیار مهم است».

علم الهدی 3

آیت الله علم‌الهدی که سالهای متمادی معاون آموزشی دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام نیز بوده‌ است، پیرامون هدف تأسیس دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام افزود: «هدف دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام نیروسازی برای نظام و انقلاب است. شما هم ببینید آیا این هدف با اهداف شما تناسب دارد یا نه؟ در حوزه‌های علمیه، طلبه‌بودن یک شغل است اما دانشجویی، شغل نیست بلکه ابتدا مدرک می‌گیرید بعد وارد محیط کار می‌شوید. اگر هدف خود را مشخص نکنید در هر رشته و دانشگاهی که تحصیل کنید، با شکست مواجه خواهید شد».

وی تمایز دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام با سایر دانشگاه‌ها را در اصالت آن دانست و در پایان از زحمات آقای مباشری معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام تقدیر کرده و تأکید کرد: «آقای مباشری از ذخیره‌های تربیتی و فرهنگی هستند که با کوله‌باری از تجربه در این زمینه، به دانشگاه آمدند و قدر ایشان را بدانید.»