سه شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۳ ۱۴:۳۰
همراه با دانش آموختگان دانشگاه امام صادق(ع): محمد حسین خوشوقت:
از مدیرمسئولی سایت«فرارو» تا ارسال نامه برای کروبی و کشاکش با سعید مرتضوی

«محمدحسین خوشوقت» از جمله فارغ التحصیلان دانشگاه می باشد که فعالیت رسانه ای چشمگیری طی سال های اخیر داشته است و مهم ترین آنها مدیرمسئولی «سایت فرارو» بوده است.

خبرنامه صادق: از جمله ویژگی های دانشگاه امام صادق(ع) تنوع و تکثر افکار و جریان های سیاسی موجود در آن است و برخلاف آنچه که در بیرون از دانشگاه تصور می شود(مبنی بر اینکه دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه السلام در یک خط فکر سیاسی و فکری قرار دارند)، پیش قراوالی بسیاری از منازعات سیاسی میان دانش آموختگان این دانشگاه است.

«محمدحسین خوشوقت» از جمله فارغ التحصیلان دانشگاه می باشد که فعالیت رسانه ای چشمگیری طی سال های اخیر داشته است و مهم ترین آنها مدیرمسئولی «سایت فرارو» بوده است.

خوشوقت

از سوی دیگر محمد حسین خوشوقت فرزند یکی از مهم ترین اساتید دانشگاه یعنی مرحوم آیت الله عزیزالله خوشوقت نیز می باشد و به همین جهت در جایگاه برادر همسر حجت الاسلام سید مصطفی خامنه ای نیز قرار دارد.

خوشوقت از جمله فارغ التحصیلان رشته معارف اسلامی و علوم سیاسی است که از پایان نامه خود در سال ۷۰ با موضوع «تئوری تصمیم گیری در سیاست خارجی» دفاع کرده است.

در چکیده پایان نامه وی می خوانیم:

« شرح هدف رساله حاضر آن است که روش صحیحی برای تجزیه و تحلیل داده های سیاست خارجی ارائه دهد و احیانا رفتار سیاست خارجی را پیش بینی پذیر گرداند. بدینوسیله قهرا بهتر می توان با اتخاذ تصمیمات مناسب و کارکردی، به بقای سیستم سیاسی در محیط بین المللی کمک کرد و آنتروپی منفی را درآن بالا برد.»

وی دارای مسئولیت های مهمی نیز بوده است که یکی از آنها مدیرکل مطبوعات و رسانه‌های خارجی وزارت ارشاد در دوران اصلاحات و دیگری عضویت در هیات مدیره موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران در دولت فعلی می باشد.

فعالیت های خوشوقت در مسئولیت های متعدد با فراز و فرودهای فراوانی همراه بوده است و مهم ترین آنها به نزاع وی با سعید مرتضوی(در سال ۸۲) و همچنین بازداشت شدن در ایام فتنه ۸۸ می باشد که در ادامه شرحی مختصر از آنها می آید.

نزاع با سعید مرتضوی

از حساس ترین دوران فعالیت های خوشوقت به ریاست او بر اداره کل مطبوعات و رسانه‌های خارجی وزارت ارشاد(در دولت اصلاحات) باز می گردد که در سال ۱۳۸۲ خبر مرگ مشکوک «زهرا کاظمی»(خبرنگار متهم به جاسوسی) پای وی را به دفتر سعید مرتضوی در قوه قضاییه باز می کند و بنابر اظهارات خوشوقت، سعید مرتضوی به صورت وارونه اظهارات وی را در رسانه ها منعکس می کند.

ماجرا از این قرار بود که در این سال، زهرا کاظمی(خبرنگار یکی از از رسانه های خارجی) به شکل مشکوکی در بازداشتگاه اوین جان خود را از دست می دهد و از آنجایی که مجوز خبرنگاری وی را خوشوقت(به عنوان مدیر کل مطبوعات و رسانه‌های خارجی وزارت ارشاد) امضا کرده بود، مورد بازخواست قرار گرفت و جلساتی نیز با سعید مرتضوی داشت که مرتضوی محتوای این جلسات را در اختیار رسانه های قرار داد و پس از آن بود که محمدحسین خوشوقت نامه ای طویل به حجت الاسلام مهدی کروبی(ریاست وقت مجلس) می نویسد و شرح کامل دیدار خود با سعید مرتضوی را می نگارد.

وی در مقدمه نامه، یک خُلق مهم از امام صادقی بودن خود(اینکه در هر حزب و گروهی که باشند نسبت به نظام و رهبری احساس دین می کنند) را به نمایش گذاشت و نوشت:

«پیش از آن که سخن آغاز کنم، لازم می‌دانم برنکته‌ای تأکید ورزم، اینجانب به هیچ تشکل سیاسی و حزبی وابسته نیستم و خود را فقط و فقط به ملت عزیز و نظام گرانسنگ جمهوری اسلامی ایران متعلق می‌دانم. آرزویی جز عزت و سربلندی اسلام راستین، ملت، نظام و رهبری گرانقدر آن نیز ندارم»

بازداشت در ایام فتنه ۸۸

دیگر نزاع جدی خوشوقت به سایت فرارو بازمی گردد که در پی انتشار خبری در صبح روز دوشنبه ٢۵ بهمن ماه سال ۸۸، مبنی بر “صدور مجوز تظاهرات برای راهپیمایی جنبش سبز به واسطه درخواست رئیس جمهور ترکیه”، به همراه مسئولان فنی سایت بازداشت شد.

البته این بازداشت دیری نپایید و بازداشت شدگان تاکید کردند سایت در آن زمان مورد حملات هکرها و هک واقع شده بود.

محمدحسین خوشوقت در مراسم دومین سالگرد پدر در کنار داماد خانواده

محمدحسین خوشوقت در مراسم دومین سالگرد پدر در کنار داماد خانواده

همچنین خوشوقت در مصاحبه ای که با سایت «تابناک» در این رابطه داشت از حمله و دسترسی عوامل مغرض و فریبکار فتنه گر به مدیریت این سایت و در نتیجه درج چنین خبری، اطلاع داد.

گفتنی است که محمد حسین خوشوقت در انتخابات سال ۹۲ نیز به طور صریح از آقای قالیباف حمایت کرده است و بسیاری از صاحب نظران، سایت فرارو را نیز به دکتر قالیباف منسوب می کنند.

 

 

نظرات
  1. Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php:219 Stack trace: #0 /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php(457): ckrating_get_rating('3758') #1 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(288): ckrating_comment_class(Array, '', '3758', Object(WP_Comment)) #2 /home2/isunews/public_html/wp-includes/plugin.php(203): WP_Hook->apply_filters(Array, Array) #3 /home2/isunews/public_html/wp-includes/comment-template.php(525): apply_filters('comment_class', Array, '', '3758', Object(WP_Comment), NULL) #4 /home2/isunews/public_html/wp-includes/comment-template.php(430): get_comment_class('', Object(WP_Comment), NULL) #5 /home2/isunews/public_html/wp-content/themes/pardis/functions.php(75): comment_class('') #6 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php(174): wordpressapi_comments(Object(WP_Comment), Array, 1) #7 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class in /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219