دوشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۳۴
با سخنرانی ریاست دانشگاه؛
آیین آغاز سال تحصیلی جدید (۹۳-۹۲) دانشگاه برگزار شد+فیلم

حضرت آیت الله مهدوی کنی ریاست دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، در سخنرانی خود، دانشجویان را به تلاش در عرصه علم دعوت کرده و با استناد به حدیث «العلما باقون مابقی الدهر» که منقول از مولا علی علیه‌السلام است، علم را از ماندگارترین اثرات بشر در خلقت دانستند.

 آیین آغاز سال تحصیلی جدید (۹۳-۹۲) پیش از ظهر روز شنبه ۱۶ شهریور ماه ۱۳۹۲، با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه السلام، در محل مسجد دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم که همه ساله به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار می‌گردد، جناب آقای حبیب الله مباشری معاون فرهنگی و دانشجویی و جناب آقای دکتر محمدزاده معاونت آموزشی، از سوی اساتید و کارکنان، به دانشجویان خیرمقدم گفتند.

در بخشی از این برنامه ضمن پخش مستند کوتاهی از مراسم اعزام دانشجویان دانشگاه به جبهه‌های دفاع مقدس در دهه ۶۰، میثاق‌نامه‌ی وفاداری به ادامه‌ی مسیر شهدا و تلاش در مسیر جهاد علمی قرائت شد.

در ادامه برنامه، حضرت آیت الله مهدوی کنی ریاست دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، در سخنرانی خود، دانشجویان را به تلاش در عرصه علم دعوت کرده و با استناد به حدیث «العلما باقون مابقی الدهر» که منقول از مولا علی علیه‌السلام است، علم را از ماندگارترین اثرات بشر در خلقت دانستند. ایشان با ذکر مثال‌هایی از زندگی ابن‌سینا، ملاصدرا و برخی مخترعین، به دانشجویان و اساتید توصیه کردند وقت خود را برای کسب و نشر علم اختصاص دهند و از پرداختن به اموری که از ارزش کمی برخوردار است خودداری کنند.

ایشان خاطرنشان کردند شهدای دانشگاه امام صادق علیه السلام در مسیر ارزش‌های انقلاب حرکت کردند و هیچ نیازی هم نبود که آنها را به این امر تشویق کنیم و حتی آنها ما را تشویق می‌کردند و اکنون هم باید دانشجویان ما در همین عرصه جهاد علمی حرکت کنند و مسیر حرکت علمی نه تنها آسان‌تر از رزم در میدان نبرد نیست، بلکه در مواردی سختی‌های بیشتری نیز دارد.

این مراسم با اقامه‌ی نماز ظهر و عصر پایان یافت.

 

متن میثاق‌نامه اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

امروز برگ دیگری از زندگی جمعی ما رقم می‌خورد تا بار دیگر مجموعه‌ی ارزشمند دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و تمامی عوامل نقش‌آفرین آن، در یک صف واحد در اعتلای ایران اسلامی و رسیدن به مراتب عالیه انسانی تلاش نموده و همه توان و عزم خود را در سایه توکل به توجهات و تفضلات حضرت احدیت به کار گیرند.

 درخت تنومند این دانشگاه سیراب شده از خون شهیدانی است که به قله‌های رفیع دانشگاه انسان‌ساز دست یافتند و اساتیدی را در خود جای داده است که ثمره‌های وجودی ایشان، امروز در ایران عزیزمان به ثمر نشسته است و روز به روز شاهد درخشیدن شاگردان مکتب امام جعفر صادق علیه‌السلام در مسیر تمدن‌سازی اسلامی و اعتلای ایرانی سربلند هستیم.

 به جرأت می‌توان گفت که این دانشگاه در امتحانات و ابتلائات گذشته‌ی سنت الهی، چه در میدان جهاد اکبر و چه در میدان جهاد اصغر به فضل خداوند سربلند بیرون آمده و همین امر باعث شده تا امروز به عنوان یک پدیده ممتاز و پیشرو چشم به راه آینده داشته باشد.

 امروز ما اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در محضر خداوند متعال سوگند یاد می‌نماییم که به اهداف عالیه انقلاب اسلامی، آرمان‌های امام راحل، شهدای گرانقدر و رهبری معظم انقلاب و منویات استاد و پیر فرزانه‌مان حضرت آیت‌الله مهدوی کنی حفظه‌الله تعالی وفادار بوده و از هیچ تلاش و کوششی برای رسیدن به قله‌های افتخار و پیشرفت ایران عزیزمان مضایقه ننماییم و در تمامی مراحل زندگی و تحصیل خود، خداوند متعال را شاهد و ناظر بر اعمال خود بدانیم.

نظرات
  1. Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php:219 Stack trace: #0 /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php(457): ckrating_get_rating('172') #1 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(288): ckrating_comment_class(Array, '', '172', Object(WP_Comment)) #2 /home2/isunews/public_html/wp-includes/plugin.php(203): WP_Hook->apply_filters(Array, Array) #3 /home2/isunews/public_html/wp-includes/comment-template.php(525): apply_filters('comment_class', Array, '', '172', Object(WP_Comment), NULL) #4 /home2/isunews/public_html/wp-includes/comment-template.php(430): get_comment_class('', Object(WP_Comment), NULL) #5 /home2/isunews/public_html/wp-content/themes/pardis/functions.php(75): comment_class('') #6 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php(174): wordpressapi_comments(Object(WP_Comment), Array, 1) #7 /home2/isunews/public_html/wp-includes/class-wp in /home2/isunews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219