شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ ۱۶:۳۸
گزارش سومین گردهمایی اعضای مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع) + تصاویر

جلسه گردهمایی اعضای مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع) با حضور مسئولین، کارشناسان، پژوهشگران، و اعضای شورای بسیج دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد.

به گزارش خبرنامه صادق به نقل از سایت مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع)، در این جلسه که عصر چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه در کتابخانه مسجد برگزار شد، ابتدا محمد جواد نیک روش، مسئول مرکز تحقیقات بسیج ضمن عرض خداقوت به اعضای مرکز، وظیفه و مسئولیت آنها در جهت پیشبرد نهضت علمی کشور بسیار سنگین و مهم دانست و گفت: وظیفه نخبگان حزب اللهی در حل مسائل انقلاب اسلامی، بسیار مهم و حیاتی است و عرصه علم را باید عرصه جهاد دانست که نیازمند تلاش مستمر اساتید و دانشجویان در این حوزه است.

وی در ادامه افزود: جهاد علمی همچون جهاد نظامی نیازمند تلاش بی وقفه و شبانه روزی در عرصه علم است و باید همچون دوران دفاع مقدس از کمترین امکانات بیشترین بهره را برای رشد و شکوفایی علمی برد.

وی با اشاره به تلاش های خالصانه و طولانی ریاست فقید دانشگاه در تأسیس و تشکیل دانشگاه امام صادق(ع) افزود: آنچه که با زحمات همه اساتید ما اینک به دست ما رسیده، سنگینی بار مسئولیت ما را یادآوری می کند که باید آموخته های اساتید خود را به تولید علم حقیقی در حوزه علوم انسانی تبدیل کنیم.

مسئول مرکز تحقیقات بسیج گفت: کاری که در تأسیس دانشگاه امام صادق(ع) و اجتماع اساتید و دانشجویان مؤمن و متدین اتفاق افتاد کاری بزرگ بود اما متأسفانه شاهدیم که این کانون دانشجویی بعد از تحصیل به حال خود رها شده و مستقیماً وارد بازار کار می شوند و چه بسیاری از دانشجویان که در زمینه های مرتبط با رشته های علمی خود نیز فعالیت نمی کنند و از پیشبرد حرکت علمی کشور باز می مانند.

محمد جواد نیک روش اجتماع دانشجویان بسیجی که دغدغه فعالیت علمی دارند را از عوامل شکل گیری مرکز تحقیقات بسیج عنوان کرد و افزود: اولین خاصیت تشکیل مرکز تحقیقات، تربیت پژوهشگرانی بوده است که بدون سابقه کار علمی، با انگیزه های بالا در فرآیند کار علمی زیر نظر دانشجویان دوره دکتری قرار گرفتند و اینک در حوزه های مربوط به رشته های درسی خود در حال تتبع و تحقیق هستند.

وی حرکت به سمت انتظارات مقام معظم رهبری در جهت تحقق مرجعیت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در جهان اسلام را هدف اصلی تشکیل مرکز دانست و گفت: آنچه که امروز در مرکز تحقیقات بسیج دنبال می شود بر اساس منظومه مطالبات رهبر معظم انقلاب و مسائل و نیازهای کشور و انقلاب اسلامی است.

مسئول مرکز تحقیقات بسیج در ادامه افزود: مرکز تحقیقات جوشیده از بسیج است و روحیه بسیجی را با حضور نیروهای بسیجی حفظ خواهد کرد.

نیک روش در پایان گفت: اگر نسبت خود را امروز در حوزه علوم انسانی با ولی فقیه تعریف کنیم مطمئناً خواهیم توانست سنگرهای علمی را یکی یکی فتح کنیم.

در ادامه این گردهمایی کلیپی از فعالیت های مرکز در برگزاری دوره های آموزشی و کرسی های آزاداندیشی پخش شد.

سپس حمید بالایی جانشین مرکز تحقیقات بسیج ضمن تشریح چرخه علمی و چرخه تشکیلاتی مرکز، اعضا را با فرآیند فعالیت علمی و نسبت آن در سازمان تشکیلاتی آشنا کرد.

وی مسائل انقلاب اسلامی که برگرفته از نیازهای کشور و منظومه فکری رهبر معظم انقلاب است را محور فعالیت های علمی و پژوهشی مرکز عنوان کرد و فعالیت های ترویجی، آموزشی، رسانه ای را تکمیل کننده فعالیت های پژوهشی دانست.

وی شکل گیری مؤسسه علمی فرهنگی سدید، انتشارات بسیج و مرکز آموزش و مرکز رسانه را بر همین اساس در مرکز تحقیقات بسیج اعلام کرد و با اشاره به شعار مرکز یعنی «علوم انسانی، از اندیشه تا سبک زندگی»، افزود: علوم انسانی زمانی می تواند کارآمدی خود را اثبات کند که به حل مسائل و معضلات نظام و کشور بپردازد.

در ادامه این گردهمایی مصطفی حضوری معاون اداری مالی مرکز به تشریح وضعیت و فرآیندهای اداری مالی پرداخت.

در پایان این گردهمایی نیز هاشمی گلپایگانی، مسئول بسیج دانشگاه امام صادق(ع) در سخنانی کوتاه حفظ روحیه بسیجی و تشکیلاتی در مرکز تحقیقات بسیج را تحسین کرد و خواستار تقویت ارتباط و تعامل مجموعه مرکز با بدنه بسیج در دانشگاه شد.

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16